TRT1 ekranlarının sıradışı Yemek Programı! Gidilen her köyde sıcacık bir karşılanma… Ardından genç kızımızı ve ona yemek yapmayı öğretebilecek konuşkan teyzemizi bulduk. Genelde ekran önüne çıkacak olanlar anne-kız veya nine-torun oldu.

Bekir Develi ile Annemin Yemeği programı TRT 1’de 22 Bölüm Yayınlandı.

Bekir Develi; Dünya’nın farklı ülkelerinin kültürlerini,yaşayışlarını, kendine özgü sunumuyla ekranlara taşıdığı program, Azerbaycan, Gürcistan, Hindistan, Malezya, Fas, Tunus, Kırgızistan, Güney Kore ve Bosna Hersek bölümleriyle TRT1’de 53 bölüm yayınlandı.

İlginç formatıyla sevilen ve kazandıran, hem yarışanın hem izleyenin eğlendiği yarışma programı Kim Bilecek, Türkiye’nin 50 den fazla ilini gezdi ve TRT1 de 97 bölüm yayınlandı.
Bekir Develi;
2012 yılında İstanbul Süleymaniye camiinden,
2013 yılında İstanbul Ataşehir Mimar Sinan camiinden,
2014 yılında İstanbul Kız Kulesinden,
2017 yılında Eyüp Sultan’dan,
2018 yılında Sultanahmet’ten,
2019 yılında Büyük Çamlıca Camii’nden,
2020 yılında TRT Ulus yerleşkesinden,
2024 yılında Sultanahmet Meydanından canlı yayınla TRT ekranları aracılığıyla evlerinize konuk oldu.
‘Ramazan ayı farklı ülkelerde nasıl yaşanıyor’un cevabını veren Dünya’da Ramazan, Her gün farklı bir ülkeden ekranlara geldi. 2010 yılında 4 bölüm, 2011 yılında 15 bölüm olmak üzere toplam 19 bölüm yayınlandı.
İstanbul’u dolaşıp her gün farklı bir semtden seslenen Bekir Develi, İstanbul’da Ramazan nasıl yaşanıyor, her yönüyle bu 15 bölümlük programda TRT izleyicisiyle paylaştı.
Türkiye’yi karış karış gezen sevilen Anadolu programı TRT1 de 107 bölüm yayınlandı. Tekrar bölümleri ise TRT BELGESEL ve TRT DİYANET TV’de zaman zaman yayınlanmaya devam ediyor.


Gez Göz Arpacık programı, 2011 yılı ‘En iyi kültür sanat etik ödülü’ne layık görüldü.

İsmiyle örtüşen program Bayram Şekeri. TRT de 15 bölüm yayınlandı.
TRT’nin sabah kuşağı programlarından olan Sütlü Kahve programını Bekir Develi, Yeliz Şar ile birlikte 24 bölüm canlı olarak sundu.
İki saat boyunca, her gün farklı bir yemek tarifi ile ekranlara gelen Arife Tarif, Bekir Develi ve Ceyda Baza’nın sunumuyla TRT1 de 38 bölüm canlı olarak yayınlandı.
Anadolu’nun örf ve adetlerini, unutulmaya yüz tutmuş geleneklerini, eğlenceli köy oyunlarını, saklı kalmış güzelliklerini izleyicisiyle buluşturan Anadolu Gezgini, 2011 yılında TRT1’de 13 bölüm yayınlandı.
Bekir Develi, ‘Siz ne diyorsunuz?’ diye sormak için yollara düştü. Görüşlerinizi, 15 bölüm TRT izleyicisi ile paylaştı.
Bekir Devel’nin samimi sunumu ile ekranlara gelen ve Bekir Develinin ilk televizyon programlarından olan El Alem Ne Der 60 bölüm sizlerle oldu..
Ramazan ayı boyunca birbirinden değerli konukların ağırlandığı, kefiyli sohbetlerin edildiği ”Bekir Develi ile Kardeşlik Sofrası” Bayrampaşa Adapark’tan canlı olarak yayınlandı ve 360 Tv aracılığıyla evlerinize konuk oldu. (2015)